FoIP در فکس سرور چیست و چگونه کار میکند؟

شنبه 17 تير 1396


نگاهی به قابلیت های ممتاز دستگاه فکس سرور کوفکس

CoFax Fax Server FaxOverIP Technology

در تکنولوژی فکس در بستر IP یا فکس اینترنتی دو روش انتقال برای ارسال و دریافت فکس وجود دارد:

روش اول: ابتدا ذخیره فکس ها و سپس ارسال انها

روش دوم: ارسال فوری و Real-Time فکس ها (بدون وایستگی به ذخیره سازی)

در روش اول تمامی اطلاعات مربوط به فکس مورد نظر جهت ارسال توسط دستگاه فکس سرور کوفکس که نقش GateWay را در زیرساخت فکس سازمانی دارد دریافت شده در داخل حافظه فکس سرور ذخیره می شود، مستندات سازمانی و اطلاعات فکس فرستنده و گیرنده به آن پیوست می شود و دستگاه فکس سرور کوفکس همانند یک ایمیل سرور قکس را برای گیرنده ارسال می کند. روش اول تکنولوژی Cofax FoIP می توانند همانند یک دستگاه فکس سرور قدرتمند با تحلیل لایه های مختلف شبکه OSI Layer و استفاده از پروتکل های مختلف مانند  SMTP و POP3 ارسال و دریافت فکس را مدیریت و کنترل نماید.

روش اول مانند ارسال یک ایمیل می باشد با این تفاوت که پس از ارسال فکس با استفاده از تکتولوژی Fax Over IP دستگاه فکس سرور کوفکس در مقصد بجای اینکه کاربر mail Client Inbox برای دریافت ایمیل داشته باشد  از یک فکس سرور برای دریافت فکس استفاده می کنند.

در روش دوم که ارسال بلادرنگ فکس با استفاده از Cofax Fax Server میباشد، ارسال فکس به صورتی فوری و سریع توسط پروتکل TCP\IP انجام خواهد گرفت. سرعت ارسال و دریافت فکس در این متد بسیار بالا میباشد و نیاز است تا در مبدا و مقصد از دستگاه فکس سروری استفاده شود که قابلیت Fax Over IP را مانند کوفکس پشتیبانی نماید. در این متد از پرتکل هایی مانند  TCP و UDP استفاده می شود.

در این متد خطوط فکس دستگاه فکس سرور کوفکس اشغال نمی شود و تمامی محتوای نامه نگاری های فکس سازمانی در غالب  IP منتقل می شود.

دستگاه فکس سرور کوفکس به دلیل توانایی ارتباط با سرویس اکتیو دایرکتوری و جدول Routing  و Switching تعریف شده در سیستم عامل داخلی خود و قابلیت خواندن و نوشتن انواع Routing Table های سرویس اکتیو دایرکتوری در داخل metadata ، خود توانسته قدرتمند ترین بستر تکنولوژی CoFax Fax Server Fax Over IP را در قالب یک دستگاه فکس سرور سازمانی مستقل از هرگونه نرم افزار و سخت افزاری دیگر در بالا ترین سطح امنیت و کیفیت صفحات فکس در هنگام ارسال و دریافت و قابلیت AntiHack and Virus تضمینی، یک زیر ساخت فکس بسیار جامع و کامل را نسبت به دیگر رقبای خود در اختیار سازمان ها و ارگان ها قرار دهد.

کوفکس به پوشش دهی هر دو عنصر و بستر ارسال و دریافت فکس T.38 و FoIP کامل ترین و مجهز ترین دستگاه فکس سرور حال حاظر در بازار می باشد که می تواند هر دو تکنولوژی را در قالب یک سرویس دهنده فکس قابل اتصال به سرویس اکتیو دایرکتوری به صورت یک دستگاه کاملا سخت افزاری Rack Mount ارائه دهد.

آدرس لینک کانال گروه ما  palnetgroup@  می باشد و با جوین شدن در کانال تلگرام گروه، می توانید در قسمت اطلاعات کانال و  با آی دی ITSupportTeam@  با کارشناسان آی تی ارتباط متنی و  گفتگوی آنلاین داشته باشید.