ساماندهی فکس های سازمان با سرور فکس Fax Server

سه شنبه 28 آبان 1393


ساماندهی فکس های سازمان با  سرور فکس Fax Server

دستگاه‌های فکس علاوه بر قیمت بالا و نیازمند به نگهداری، هزینه‌های جانبی دیگری را نیز به خود اختصاص می‌دهند. هزینه‌هایی همچون تهیه کاغذ برای چاپ فکس‌های دریافتی، تهیه پودر یا جوهر چاپ برای دستگاه، هزینه کاغذ مصرفی برای فکس‌های ارسالی (به این دلیل که هر فکس پیش از ارسال ‌باید ابتدا چاپ شود) و… برخی از این هزینه‌ها به شمار می‌آیند.

اما فکس‌هایی که با استفاده از سرور فکس ارسال می‌شوند، هیچ‌ یک از این هزینه‌ها را ندارند چراکه تمام فکس‌ها روی رایانه ذخیره شده و تنها در صورت نیاز روی کاغذ چاپ می‌شوند (در بسیاری از موارد با توجه به گسترشنرم‌افزارهای دبیرخانه و به ‌کارگیری روش بایگانی دیجیتال، فکس‌ها به صورت همان فایل‌های کامپیوتری بین بخش‌های مختلف سازمان ردوبدل می‌شوند). همچنین برای ارسال فکس نیاز به چاپ فکس مورد نظر برای ارسال نخواهد بود زیرا این سرور از رایانه و توسط هر نرم‌افزاری که از قابلیت چاپ پشتیبانی کند، قابل ارسال‌اند.

ارسال و دریافت آسان

با این فکس سرور ، شما می‌توانید تمام صفحات مورد نظرتان را به ‌راحتی برای دیگران فکس کنید. همچنین تمام فکس‌های ارسالی به شما نیز به طور خودکار توسط این سرور دریافت شده و به ‌صورت دیجیتالی، آرشیو و دسته ‌بندی می‌شوند.

 قابلیت ها :

-امکان ارسال فکس تحت شبکه بگونه ای که هر کاربری که دسترسی به شبکه داخلی دارد میتواند اقدام به ارسال فکس نماید بدون اینکه نیاز باشد از پشت میز خود بلند شود .

ـ میتوانید از هر برنامه‌ای که از قابلیت چاپ پشتیبانی می‌ کند به ‌کمک فکس سرور نسبت به ‌ارسال فکس اقدام کنید.

ـ فکس‌های ارسالی و دریافتی مستقیم روی فکس سرور ذخیره میشوند به همراه ثبت اطلاعات کامل تاریخ و ساعت ارسال و دریافت.

ـ میتوانید تعداد زیادی فکس را به‌ طور همزمان، در یک تاریخ مشخص یا در فواصل زمانی معین برای افراد مختلف ارسال کنید.

ـ اطلاعات و شماره فکس کاربران را در دفتر تلفن نرم‌افزار وارد کرده تا به‌ راحتی با فشردن یک کلیک فکس مورد، نظرتان را به تمام شماره های ذخیره شده بفرستید و دیگر نیازی نیست در هر بار ارسال تک تک شماره تلفن های مورد نظر شماره گیری شوند ( صرفه جویی در وقت و انرژی ).

-امکان ارسال مجدد فکس به آن دسته از شماره هایی که فکس ارسالی به آنها نرسیده است.

ـ جستجوی سریع و آسان بین فکس‌های ارسالی و دریافتی .

ـ امکان چاپ خودکار فکس‌های دریافتی توسط چاپگر متصل به رایانه.

ـامکان ارسال فکس از دستگاه اسکنر .

ـ امکان چاپ گزارش‌ دقیق از فکس‌های ارسالی و دریافتی