بازار فناوری‏‌های اطلاعاتی مدیریت مخاطره در حال رشد است

شنبه 23 آذر 1392


شرکت آی دی سی  پیش‏‌بینی کرده است خدمات و فناوری‏‌های اطلاعاتی مدیریت مخاطره (RITS) آی تی در سال آینده میلادی به بیش از ۷۱ میلیارد دلار خواهد رسید. 
شرکت پژوهشی داده‏‌های بین‌‏المللی (آی دی سی) پیش‌‏بینی کرده است بازار خدمات و فناوری‏‌های اطلاعاتی مدیریت مخاطره در سال ۲۰۱۴ به ۲. ۷۱ میلیارد دلار و در سال ۲۰۱۷ به ۴. ۸۷ میلیارد دلار خواهد رسید. بنا بر این پیش‌‏بینی‏‌ها بازار این خدمات سالانه به طور متوسط ۹۲. ۶ درصد رشد خواهد داشت. 
پژوهشگران آی دی سی معتقدند این خدمات و فناوری‏‌ها ۵. ۱۶ درصد از کل هزینه‏‌کردهایی را که در سال آینده میلادی در بازار آی تی صورت خواهد گرفت، از آن خود خواهند کرد. اگر پیش‌‏بینی پژوهشگران تحقق یابد، این نسبت در سال ۲۰۱۷ به ۱۸ درصد خواهد رسید. 
مایکل ورساک، مدیر بخش پژوهش‌‏های جهانی آی دی سی در این باره گفته است: فشار قانونگذاران و پیامدهای ناشی از ناپایداری‏‌های اقتصادی و مالی یک دهه گذشته و سه سال اول دهه کنونی از جمله مهم‌ترین دلایلی است که باعث افزایش سرمایه‌‏گذاری در بخش مدیریت مخاطرات شده است. به گفته وی، تا زمانی که سیاستگذاران در سراسر جهان بر موضوعاتی مانند کاهش مخاطرات سرمایه‏‌ها، شفافیت تجاری، ارتقا شرایط حسابداری و گزارش‏‌دهی‏، کنترل‏‌های داخلی و پایایی سیستم‏‌های آی تی، مخاطرات مربوط به عرضه‏‌کنندگان طرف ثالث، جرایم مالی و کلاهبرداری، مقابله با تهدیدات سایبری و امنیت بازارهای مالی تمرکز کنند، سرمایه‏‌گذاری در این بازار روندی افزایشی خواهد داشت.