تفاوت دستگاه فکس تحت شبکه سخت افزاری با سرویس فکس نرم افزاری در چیست؟

يکشنبه 10 بهمن 1395


چرا باید از دستگاه فکس تحت شبکه سخت افزاری استفاده کنیم؟

تمامی دستگاه های فکس سخت افزاری و نرم افزاری هوشمند از یک قابلیت مشترک بهره می برند و آن هم ارسال و دریافت فکس می باشد. اما تفاوت این دو در چیست؟
نرم افزارهایی برای فکس وجود دارند که می توانند با استفاده از یک مودم فکس و نصب بر روی یک سیستم عامل سرویس ارسال و دریافت فکس را در اختیار کاربران قرار دهند اما دارای معایبی هستند که کاربران را از استفاده آن منصرف می کند معایبی نظیر عدم سازگاری با شبکه، وابستگی به یک سیستم عامل مجزا، عدم استفاده همزمان چندین کاربره، وابستگی به نسل قدیمی و کم سرعت فکس مودم های Dial-Up ، عدم امنیت کافی برای صحت ارسال و دریافت فکس و ...
اما از مزایای آن می توان به قیمت کم و نصب و راه اندازی آسان آن اشاره نمود که نیازی به نیروی انسانی زیادی برای پشتیبانی و نگهداری آن ندارد اما نرم افزارهای مدیریت ارسال و دریافت فکس به دلیل هسته نرم افزاری ساده ای که دارند دارای باگ های بسیاری می باشد و مکررا در سرویس ارسال و دریافت فکس خللی را ایجاد میکند به طوری که از مزیت صف بهره مند نبوده و نمی تواند تمامی فکس های ارسالی و دریافتی هم زمان را مدیریت نماید و همیشه به سیستم کامپوتری یک کاربر وابسته می باشد.

بهترین معیار برای انتخاب یک دستگاه فکس تحت شبکه خوب چیست؟

اما دستگاه های سخت افزاری فکس تحت شبکه که بهترین و شناخته شده ترین آنها در بازار داخلی و بین المللی دستگاه فکس سرور کوفکس می باشد با بهره گیری از آخرین نسل مودم های فکس می تواند تمامی فکس های ارسال و دریافتی را تحت شبکه مدیریت نماید و با بالاترین سرعت در ارسال و دریافت فکس رضایت تمامی مصرف کنندگان را به همراه داشته باشد. از طرفی کوفکس Cofax fax Server بدون وابستگی به هیچ نوع سیستم عامل خارجی و به بهره مندی از یک سیستم عامل لینوکس امن و سبک نقش یک دستگاه فکس سروری را بازی کرده و یک پنل مدیریتی تحت وب را در اختیار مدیران IT قرار می دهد تا بتوانند در یک کنسول بسیار حرفه ای تمامی تنظیماتی را که می خواهند در بستر شبکه در اختیار کاربران برای ارسال و دریافت فکس قرار دهند اعمال کنند. هر کاربر به صورت مجزا می تواند از طریق وب، موبایل، تبلت و PC ، ایمیل، فولدر Share  شده و ... به ارسال و دریافت فکس منفرد و یا گروهی بپردازد. کوفکس Cofax وابسته به هیچ نرم افزار و سخت افزار جانبی نبوده و با قابلیت سازگاری در تمامی شبکه های Work Group و Domain و سازگاری با سرویس اکتیو دایرکتوری می تواند سرویس پراهمیت سازمانی فکس را در اختیار کاربران قرار دهد.

کدام دستگاه فکس تحت شبکه ای می تواند با تمام اتوماسیون های اداری سازگار باشد؟

همچنین با کوفکس می توانید از طریق تمامی اتوماسیون های اداری داخلی و خارجی بدون هیچ گونه پیچیدگی و به راحتی مدیریت فکس را در اتوماسیون اداری خود تزریق نمایید.
ارتباط تمامی Mail Server ها با CoFax fax Server
کوفکس می تواند با هرگونه ایمیل سروری مانند Exchange mail Server ، mdeamon  و Hmail وهمچنین هرگونه ایمیل سرور لینوکسی به صورت کاملا یک پارچه و بدون هیچ گونه تنظیمات پیچیده ای سازگار شده و کاربران بتوانند از طریق ایمیل به ارسال و دریافت فکس بپردازند.
دستگاه فکس سرور کوفکس به عنوان یکی از شناخته شده ترین دستگاه های فکس تحت شبکه دنیا و تنها دستگاه فکسی که می تواند با سرویس اکتیو دایرکتوری سازگار باشد بخش عظیمی از بازار رقابتی را در اختیار گرفته و توسط گروه مهندسی شبکه پال نت در بسیاری از سازمان های کوچک و بزرگ در سرتاسر کشور نصب و راه اندازی گردیده  و پشتیبانی می شود.

برای دریافت جدید ترین اخبار فناوری اطلاعات به کانال تلگرام گروه پال نت بپیوندید.                                         Group Telegram Channel: @palnetgroup