بزرگ‌ترین نگرانی سازمان‌ها در حوزه فناوری

شنبه 23 آذر 1392


 بر اساس نتایج بررسی جدید Channel ۲۰۲۰ global که توسط مرکز عرضه کننده خدمات شبکه‌ای و پایگاه‌های داده Brocade Communications Systems انجام شده است، در دسترس بودن پایگاه‌ داده بزرگ‌ترین نگرانی مراکز IT در سازمان‌ها محسوب می‌شود.  
به گزارش وب‌سایت itp، این بررسی با هدف مشخص کردن بزرگ‌ترین مشکلات سازمان‌ها انجام شده است و کار‌شناسان در پایان، فرصت‌های موجود در سیستم‌های شبکه‌ای سازمانی را نیز شناسایی کرده‌اند. در این بررسی بیش از ۳۵۰ سازمان از شرکای مرکز Channel حضور داشتند که از جمله آن‌ها می‌توان به Mindware و Westcon اشاره کرد. 
بیش از ۶۰ درصد سازمان‌های حاضر در این بررسی اعلام کردند که فناوری‌های یکپارچه، آینده شبکه‌های مخصوص مراکز داده را رقم می‌زنند و در این میان «خالد کامل» (Khaled Kamel) مدیر منطقه‌ای Channel اعلام کرد که میزان علاقمندی سازمان‌ها برای تطابق با نسل جدید فناوری‌های مراکز داده نسبت به قبل افزایش یافته است. 
با این وجود مدیر منطقه‌ای مرکز Channel معتقد است که سازمان‌های فعال در منطقه خاورمیانه، شمال آفریقا و اروپا باید سرمایه‌گذاری‌های بیشتری در این زمینه انجام دهند. 
او گفت: «مجازی‌سازی و استفاده از ابزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری مهم‌ترین اولویت برای سازمان‌های خاورمیانه محسوب می‌شوند و مشتریان به خوبی می‌توانند تاثیرات حاصل از سرمایه‌گذاری در این بخش‌ها را لمس کنند». 
مرکز تحقیقاتی گارتنر نیز اوایل سال جاری میلادی پیش‌بینی کرده بود سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری اطلاعات در منطقه خاورمیانه و آفریقا تا پایان سال ۲۰۱۳ میلادی به ۴ میلیارد دلار خواهد رسید و راه‌اندازی مراکز داده جدید در اولویت این سرمایه گذاری‌ها خواهد بود. 
با این حال، یک‌سوم سازمان‌هایی که در بررسی جدید شرکت کردند، توضیح دادند که فقط روی ابزار‌ها و خدمات خاص سرمایه‌گذاری کرده‌اند تا از یک سیستم ویژه پشتیبانی کنند و در کنار آن، ۱۰ درصد سازمان‌ها هم گفتند که هر زمان شبکه آن‌ها با اختلال مواجه می‌شد در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده‌اند.