تقاضا‌ها برای استفاده از راهکارهای پلت‏فرم یکپارچه افزایش می‌‏یابد

شنبه 23 آذر 1392


شرکت پژوهشی گارتنر  پیش‌‏بینی کرده است تا سال ۲۰۱۸ حدود ۲۰ درصد از بودجه‌‏های مربوط به تکنولوژی‏‌های نوین صرف خرید و تامین پلت‏فرم‏‌های یکپارچه پردازش ابری خواهد شد. 
سوزانتان، یکی از مدیران پژوهشی شرکت گارتنر در وبلاگ این شرکت اعلام کرده است سازمان‏‌ها و کسب و کار‌ها نیازمند نوآوری و رشد هستند و وقتی این نیاز با بودجه‏‌های محدود آن‌ها و ترویج استفاده از فناوری‏‌‌هایی پردازش ابری ترکیب می‌‏شود، زمینه برای استفاده از راهکارهای پلت‏فرم‏ یکپارچه فراهم می‌‏شود. به گفته‌تان، استفاده از این راهکار‌ها به کسب و کار‌ها کمک می‌‏کند فناوری‏‌های نوین را به شیوه ساده‌‏تری برای نوآوری و رشد خود به کار گیرند. 
بر اساس نوشته‌‏های سوزانتان، استفاده از فناوری‏‌های جدیدی مثل فناوری‏‌های همراه، پردازش ابری، اجتماعی، حسگر‌ها، تحلیل‏گر‌ها و غیره نوید دستیابی به نوآوری و مزایای رقابتی بیشتر را به همراه دارند. با این همه کسب و کار‌ها در این راه با چالش‏‌های متفاوتی مثل بودجه‌‏های اندک، نصب سیستم‏‌های قدیمی، فقدان منابع کافی، فقدان مهارت‏‌ها و ضیق وقت مواجه هستند و به همین دلیل به راهکارهای پلت‏فرم یکپارچه احتیاج دارند. راهکارهای پلت فرم یکپارچه راهکارهایی هستند که از سوی عرضه‏‌کنندگان خدمات آی تی و در قالب خدمات ارائه می‌‏شوند. این راهکار‌ها با هدف حل برخی مشکلات خاص کسب و کار‌ها طراحی شده‌‏اند و یا در قالب SaaS (عرضه نرم‏‌افزار‌ها در قالب خدمات) و یا BPaaS (عرضه فرایندهای کسب و کار در قالب خدمات) عرضه می‌‏شوند. 
گارتنر اعلام کرده است عرضه‏‌کنندگان خدمات آی تی می‌‏کوشند عرضه راهکارهایی از این دست را افزایش دهند و به همین دلیل پیش‏‌بینی می‌‏شود تا سال ۲۰۱۸ حدود ۲۰ درصد از کل بودجه‏‌ای که شرکت‏‌ها و کسب و کار‌ها صرف تامین فناوری‏‌های جدید خواهند کرد، برای خرید راهکارهای پلت‏فرم یکپارچه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.